PLESÁNÍ

Přeji krásný den. Plesová sezóna je v plném proudu. Dostávám plno dotazů, jaké šaty si pořídit. Začnu od začátku. Nejprve si zjistíme, jaký je předepsaný dress code. Pro vysvětlení, dress code oznamuje, v jakém typu oblečení se ples pořádá. A podle toho se řídíme. Většinou je to napsané na pozvánce, zřídka kdy na lístku. Proto je lepší si to vždy zjistit, aby se nestal trapas. Ve většině případů je pořádán ples s dress codem  BLACK TIE. Což znamená dlouhá večerní róba.  Na velké plesy vždy v předepsaném typu oblečení. Píši  to proto, že na malých vsích se dress code nedodržuje a z „vesnických“ plesů se stává bál. Na ples  se nemusíme oblékat do černé barvy, klidně můžete sáhnout po výraznějších tónech a blýskavých materiálech. Při vybírání šatů bereme ohled na postavu a věk. To jsou asi nejdůležitější aspekty výběru. Ale pozor, některé ženy mají dokonalé postavy a snaží se je ukázat v celé své kráse. Sice Vás,  dívky, ženy, dámy, chápu, ano není to privilegium pouze mladších ročníků, ale na plese jde spíše o to, kdo lépe tancuje a chová se, než která je více obnažena. Dlouhá róba nám umožňuje volný a krásný ladný pohyb na rozdíl od krátkých šatů, kdy se musí  po každém natažení ruky směre, vzhůru stahovat krátké šaty z půlky zadečku!

Dále je potřeba vybírat šaty odpovídající věku. I když není to úplně o věku, ale spíše o kondici našich paží. Zjistíme to velice rychle. Natáhněte ruku a na někoho jako zamávejte. A pokud se dolní část bicepsu klepe, je to znamení, že je potřeba si na šaty pořídit bolerko, třeba krajkové. Bohužel, u žen nad padesát je to většinou nutnost. Šaty vybíráme takové, které budou krásně kopírovat postavu a v kterých se budeme cítit jako princezny. Výběr je opravdu veliký, pokud chcete investovat a pořídit si šaty na více sezón, ceny začínají okolo 2000 Kč. Pokud máte rádi změny, nejlépe je zajít do některé půjčovny. Pokud víte předem, kdy se bude ples konat, je lepší zamluvit si šaty v předstihu, aby jste měly na výběr. Nezapomínáme na decentní boty na podpatku. Klasické silonky jsou tabu a místo nich použijeme silonky ve spreji.

A když už jsme u bot. Asi největší nešvar v Čechách je příjezd v holinkách a ke krásné robě většina žen nejen, že má na sobě sportovní bundu, ale nese igelitku! Je to velice groteskní pohled. Každá žena je krásně učesána a věnovala hodně času vyběru šatů a úplně znehodnotí dojem igelitovým pytlíkem z řetezce, ve kterém se ukrývají krásné taneční boty!!!!! Ples nezačíná až na parketě, ale už u Vás doma. Když už taška, tak na ples vždy psaníčko. Není potřeba kabelka v nákupní velikosti. Do psaníčka se mají vejít klíče od domu, vstupenky, rtěnka a v neposlední řadě peníze a mobil. Víc není potřeba. 

Dojem elegantně oblečené ženy začíná již venku! Jen si vzpomeňte na módní policii v televizi či v magazínech. Už při vystupování z auta se hodnotí. Na šaty je vhodný kábát či kožíšek.  Když se už investuje  nemalá částka do celkového outfitu, jistě zbyde i na taxík. Kdy jindy využít služeb dopravy, že?

Nyní se budu věnovat mužům. Pokud na pozvánce uvidíte termín BLACK TIE, vězte, že potřebujete smoking, bílou košili, černého motýlka a kvalitní obuv. Žádná kravata, žádné barevné variace motýlků a už vůbec ne šedý oblek. Black tie je akce konající se po šesté hodině večerní.. Ale ruku na srdce, kolik z Vás má doma smoking? Asi Vás moc nebude, že? Takže opět, honem do půjčovny. Pokud na pozvánce není výslovně uvedeno Black tie,  oblékněte si černý oblek, bílou košili, kravatu černé barvy a vestu v barvě obleku. Nedávno jsem na plese viděla přehlídku tyrkysových a červených kravat a dokonce manžestrová saka! Vzít si na ples lososovou košili a doplnit ji manžestrovým sakem je nad mé chápání. Dnes již neplatí, že kravata muže má mít shodnou barvu s dámským doprovodem! To zanechejme v 90. letech. Boty černé, ideálně lakýrky. Typ boty vybírejte oxford, tedy s uzavřeným šněrováním.

Přeji krásné plesání, Vaše plesově naladěná Adéla.

Šaty z fotek, psaničko lze zakoupit na poshme.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *