CO SI OBLÉKNOUT NA VÁNOČNÍ VEČÍREK

Krásný pátek! Myslím, že máte jiné starosti než ještě řešit, kdy si vzít co na sebe. Ale prosinec je večírkový měsíc. Zdobíme si naše byty, pečeme cukroví a užíváme si osvícených truhlíků a jiných světelných dekorací. A asi skoro každý se chystá na nějaký vánoční večírek. Ať už firemní nebo na besídku s kamarády či kamarádkami. To si žádá řádný outfit! Outfit si rozdělíme na pracovní večírek, kde se můžeme sice s oblečením pohrát, ale stále nás drží jistá pravidla. No a na besídku s kamarády, kde se můžeme vyřádit jak chceme. Záleží na pozvánce, jaký je předepsaný dress code.

Business večírek nemůžeme vnímat jako příležitost se plně odvázat. Vypít vše, co je zadarmo a ukázat kolektivu, že umíte perfektně tančit u tyče. Takový večírek je ideální příležitostí prolomit ledy s těmi, s nimiž si nerozumíte a najít s nimi společnou řeč nad sklenkou vína. Jednou sklenkou či dvěma, ne více, aby se to nezvrhlo v úplný opak!  A vy jim neřekli , co si o nich doopravdy myslíte! Je to večer, kdy můžete  zapomenout na business kostýmky a ukázat, že to umíte i jinak. Můžete zvolit kalhoty, sukni nebo šaty. Ale pozor, stále držíme fantazii na uzdě! Zadek a prsa jsou tabu. Šaty jsou ideální, ale držíme délku ke kolenům. Velikost podpatků nechám na vás. Ale zase ne balerínky!  Ramena necháme vždy zahalená a řekneme ne velkým výstřihům. Přece se nechcete v následující den stát hlavním tématem diskuse vašich kolegů  o tom, kam až  bylo včera vidět. Ani s líčením to nepřeháníme. Můžeme použít o odstín červenější rtěnku než nosíme, ale nejdeme na rockový  koncert. Sice je tu samé ne a zapomeňte, ale i tak se dá vymyslet outfit, o kterém se bude dlouho mluvit, samozřejmě v dobrém. Příklad viz foto.

Pánové, vy buďte casual. Pokud se večírek odehraje pouze v okruhu kolegů, které dobře znáte, volte casual styl. To znamená jednobarevné kalhoty, především tmavší barvy, košili zastrčenou do kalhot a sako pro běžné nošení, popřípadě svetr. Sako či svetr může být i v živějších barvách, klidně zelené, modré. Nezapomeňte na pásek. Délku kalhot volte k okraji podpatku u bot. Spousta mužů ignoruje předepsanou délkou kalhot a to je velká chyba! Další velké ne jsou boule rýsující se pod oblečením v kapsách. Nikdy to nevypadá atraktivně. Na akcích pro partnery, sponzory a klienty volte smart casual. Jedná se o jakýsi mezistupeň klasického obleku a běžného casual oblečení. Ideálně třeba oblek, košile a vestička doplněná kravatou. Pokud chcete ukázat svou sílu, pak volte červenou kravatu. Sice je to agresivní barva, ale dáte tím najevo, že víte, kdo jste a proč tu jste. Pokud se chcete spíše bavit, zvolte modrou. Modrá barva evokuje v protistraně pocit spokojenosti a klidu.

Samozřejmě, pokud jdeme za sportovní zábavou, volíme oblečení dle toho. Asi by bylo vtipné přijít na bowlingovou dráhu v sukni a lodičkách a pánové sešněrovaní v kravatě a vestičce.

Besídka s přáteli. Tak teď se můžete odvázat. Pozvou-li vás na večírek někteří z vašich blízkých přátel, není těžké se k této příležitosti stylově obléknout. Zase  záleží, kde se bude party odehrávat. Pokud je party doma, můžete podpatky zanechat odpočívat v botníku, v Čechách je stále málo domácností, kde se nemusíte zouvat. Ale jinak můžete upustit uzdu fantazii. Vzdušná halenka, velký šperk, pokud máte ráda výstřihy, tak směle do toho. Užijte si příležitost, taky kolikrát do roka chodíte na večírky  že? Pánové, prosím, není myšleno, že když se party koná doma, stačí tepláky, to opravdu ne, i když chápu, že jsou pohodlné. Nechte si je na práci na zahradě nebo na překonávání rekordů v posilovně. Vezměte si pohodlné džíny a triko , které máte rádi. Vánoční večírek je příležitost se setkat s přáteli a užít si večer. A jestli rádi tancujete, tancujte, třeba i na stole. Kamarádi se určitě přidají. Já už mám za sebou večírek rockové kapely  Remake Revival. Tak jsem jsem za rockerku.

A už se pomalu ale jistě blížíme k soutěži. Co po vás budu chtít, aby jste ode mě dostali předvánoční dárek v podobě úžasné knihy od Ines de la Fressange? Kde módní ikona radí, jak si stylově užít život? Budu po vás chtít vytvořit večírkový outfit konaný s přáteli. A vyhraje ten, kdo se oblékne stylově na party, ale bude jasně definované, že party je vánoční. Ne říkám svetrům se soby, stromečky a podobnými hrůznostmi! Oblékněte nějaký prvek ukazující právě na vánoce. Já vyberu ten nejpovedenější a odměním ho knihou. Fotky celého outfitu mi posílejte na můj email. Užijte si večírky a ať nebolí hlava!

Vánočně naladěná rocková Adéla

zubnilaborator@post.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *