OSOBNÍ STYL JE NA VŽDY

Krásné úterý přeji. Dnes jsem si připravila povídání o osobním stylu. Jak je možné, že některé z nás jsou stylové ikony a jiným nezbývá než napodobovat? Slýcháme to kolem sebe v jednom kuse. Nepodléhejte trendům, raději se řiďte  svým osobním stylem! Jenže! Najít svůj osobní styl je běh na dlouhou trať. Někdo to dokáže už ve třiceti, jiný se k němu nedopracuje nikdy.  Osobní styl je o vlastním pocitu. Osobní styl je to, v čem si připadáte sebevědomě a příjemně. Věřte nebo ne, ale správný šatník vám může  změnit život v mnoha směrech. Tak třeba, když budete mít bad day, nemusíte složitě přemýšlet co na sebe. A hlavně, cokoliv si vezmete z šatníku na sebe, budete se v tom cítit báječně a vypadat jako módní ikona. Protože, když se cítíme skvěle, vyzařuje z nás štěstí a pozitivní energie.

Pokud stále tápete, jak byste svůj styl definovali a máte v šatníku mix všech možných trendových věcí, které jste měli párkrát na sobě a rádi byste vypadali skvěle, mám pro vás několik typů. NAČERPEJTE INSPIRACI: prohlédněte si módní časopisy nebo instagram, Polyvore, pinterest a poznamenejte si outfity, kousky a kombinace, které se vám líbí. Potom se podívejte na své oblečení a zaměřte se na společné znaky. Minimalistické kousky nebo košile, pastelové barvy, tmavé barvy, proužkovaná trička, šaty? Které kousky nejraději a nejčastěji nosíte? A které máte v šatníku jen proto, že se vám kdysi zalíbily v obchodě a pak jste si je nevzali nikdy na sebe? Mě se to stává většinou, když jsem u moře, zamiluji se do mořských barev, protože na sluníčku a u moře prostě vypadají fantasticky. Jenže, přijedu domů a už to tak fantastické  kousky oblečení nejsou. POKLÁDEJTE SI OTÁZKY: jaké oblečení, které vlastníte, nosíte nejčastěji ? Která slova se svým stylem spojujete? Co chcete,  aby o vás oblečení řeklo? Kde nejraději nakupujete? Najdete plno odpovědí. VYJÁDŘETE SVOJI OSOBNOST: váš styl odráží kulturu, životní styl, zájmy, vaše povolání, to, jakou hudbu posloucháte, jaké jsou vaše oblíbené filmy. Samozřejmě, pokud pracujete v kanceláři, bude váš styl vypadat jinak než u umělkyně. Pokud jste celý den na nohou, těžko budete den trávit na vysokých podpatcích. Nejraději se strojíte do funkčních věcí a sportovních bot? Máte vyhráno a víte jaký styl je váš! INVESTUJTE DO  ZÁKLADNÍCH KOUSKŮ: tohle opakuji klientkám stále dokola. Ať je váš styl jakýkoli, budete potřebovat univerzální kousky pro tvorbu outfitů. Kvalitní  kousky jsou ZÁKLAD. Pak již můžete investovat do méně kvalitních a levnějších trendových věcí, které se nosí jednu sezónu. NEKOPÍRUJTE: někdy to hrozně sluší vaší kamarádce? Nesnažte se ji kopírovat! Není vždy jistota, že to stejně bude slušet také vám. Na to pozor! Každý má jinou postavu i výšku a na to musíme brát ohled. Zvýrazněte vaše přednosti a na nich založte svůj osobní styl.

Nikdo nemá čistý styl, mixujme styly a přidávejme své nápady. Neškatulkujme se. Najděte ten svůj vlastní originální a jedinečný styl, takový, který bude jen a jen váš! Držím vám palce a  budu hledat s vámi. I já se o sobě  stále něco nového učím. A kdo z vás dokáže určit můj osobní styl? Krásný adventní týden a jestli vám v předvánočním čase zbyde trochu času, stavte se za mnou na pokec na mém webu. Vyhlásím pro vás soutěž o krásnou knížku – „Co si dnes vezmu na sebe“.  Mějte stylový týden. Vaše  Adéla. 

 

1 comment
  1. Ahojky mrsko,pěkný článek,budu se muset nad sebou zamyslet.co vše můžu nosit.dekuji že jsi.lv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *