BASIS FOR THE WINTER

Přeji hezký pátek . Určitě už víte, že jsem neodolala a medvědí kožich si koupila. Sice je v mém vision boardu prázdné místo, ale aspoň se udělalo místo něčemu jinému. Doufám, že někdy zažiju pocit po ničem netoužit.  Ale to by byl můj svět nudný! Taky to tak máte, že po něčem toužíte, sen si splníte a najednou se objeví zčistajasna jiný? Je pravda, že není v mých možnostech vše si pořídit, tedy spíše v možnostech mé peněženky. Zkuste si takový vision board vytvořit i Vy. Je to jednoduché a zábavné a alespoň máte přehled, co by se vám mohlo líbit nebo zjistíte k čemu tíhnete. Když se v něm sejdou tři podobné svetry, tak víte doopravdy, že tenhle nutně potřebujete.  A nemusí to být jen oblečení, ale třeba i nábytek, doplňky, ale i kuchyňské spotřebiče (přičemž ty dražší si nekupujeme každý den). Jak si takový seznam vytvořit? Jednoduše! Při prohlížení časopisu se Vám zalíbí nějaká věc, tu si vystřihnete a nalepíte na papír. A je to! Uvidíte, že papír se bude zaplňovat úplně sám. A třeba i zjistíte, jaký máte styl. Když seznam uvidíte před sebou, uvědomíte si spoustu věcí. Tak to vyzkoušejte!

Dnes a denně dostávám dotazy od mých klientů, co si obléci v zimě a při tom nevypadat jako sněhulák. Základ je kvalitní materiál, od toho se odvíjí všechno. Co bychom si měly tedy pořídit? Já nedám dopustit na vlněné kalhoty. Alespoň padesát procent vlny. A pak nemůžu nezmínit kožené kalhoty. Samozřejmě ne klasické motorkářské, ale vysoký pas není na škodu. Přiznám se, že sehnat jedny nebo druhé je někdy nadlidský úkol. U vlněných kalhot dvojnásob, tedy pokud za ně nehodláte dát astronomickou částku. Kvalitní jsou většinou  pouze ve značkových obchodech. Pokud si chcete nějaké koupit, doporučuji Pietro Filipi. Sice nemají stoprocentně vlněné, ale i tak  jsou kvalitní a hezky střižené a nezatíží rodinný rozpočet. Kožené kalhoty lze zakoupit v obchodech s kůží. Vypadá to sice jednoduše, ale zas tak lehké to není. Sehnat střih, který sedne, někdy znamená zkoušet třeba úplně všechny. Protože u těchto kalhot  je důležité najít nejen střih, ale kalhoty by při koupi měly být menší, tak, že se do nich sotva nasoukáte. A to z jednoho důvodu, kůže nošením povolí a nechceme, aby nám zadek visel až kdoví kde :-). Nejlepší kalhoty jsou u kolen přestřižené, nevytahají se kolena. Mám dobré zkušenosti i s nákupem v second handech. Mám z nich dvoje kožené kalhoty a ani jedny nestály více než 250 Kč.

Další důležité oblečení je svetr. Samozřejmě že nejlepší, ale i nejdražší jsou kašmírové svetry. Dobrou službu dělají i vlněné. Kvalitní kašmírové svetry mají na stránkách www.felipe.cz. Je to kvalitní kašmír, ne ten z Číny. Nebo je zakoupíte v ulici U Prašné Brány, který se jmenuje WeAr Cashmere. Samozřejmě, že kvalitě odpovídá i cena. Levnější svetr, který udělá službu, najdete i v Zaře nebo v H&M. Ale nenakupovala bych u těchto řetězců kašmírové  svetry, protože kvalita a cena neodpovídá. Pokud Vám je zima od země jako mně, a to ať mám jakékoliv boty, doporučuji kašmírové ponožky. Dlouho jsem tvrdila, že je to rozmar. Ale opravdu není. Nyní můžu chodit v jarních botách celou zimu. Kupovala jsem si je před dvěma lety za akční cenu a byl to nejlepší nákup ve výprodeji. Stále hřejí. O tom, jak se starat o kvalitní svetry, se rozepíšu někdy příště.

Dnes jsem psala o dražších kouscích, ale  je před Vánocemi a pokud po něčem takovém taky toužíte, zkuste po letech napsat Ježíškovi. Třeba se vaše přání splní.  A kdy jindy se mají sny plnit, že? Přeji hezký víkend Adéla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *