KOŠILE – MISTRYNĚ KLAMU part 1

Vítám vás u nového článku. Dnes bych chtěla vyvrátit mýtus, že košile je  staromódní formální oblečení a dokázat, že jimi lze vykouzlit nečekané množství outfitů. Vidíme bílou, klasicky střiženou košili, od pohledu nuda. Ale stačí pár triků a už košile nebude nudná. Základ je materiál.  Nejlepší materiál, který vydrží je bavlna  nebo luxusnější hedvábí. Nemačká se a u bavlněných se nemusíme bát běžného praní. Jde hlavně o to, aby byl materiál splývavý. Ke koupi jsou i polyesterové košile. Polyester je prodyšný,  praní je hračka a ani se nemusí žehlit. Jen nevydrží dlouho a na pohled je znát, že materiál je laciný. Pokud s košilí začínáte a nevíte, zdali ji unosíte a nevíte si rady se střihem, není to špatná volba. Pokus jsou některé materiály průhledné, oblékneme si dospod TĚLOVÉ spodní prádlo, buď jednoduchou  podprsenku nebo  spodní košilku a není co řešit. Největší problém mají ženy s větším poprsím, košile by měla mít malé  prsní záševky a sedět  přes prsa, to znamená, že se neotvírá přes hruď. A když už se našla velikost, stoprocentně bude větší v pase a tvořit z nás krabici. Nezbývá tedy nic jiného, než si najít šikovnou švadlenu a košili zúžit v pase. U kvalitní košile se takový zásah vyplatí.

Bílá košile se hodí prakticky ke všemu, kalhoty, sukně, v létě (mladší ročníky) džínové kraťasy . Ke košili oblékneme úzké džíny (pro maximální slim efekt) a pak si jen hrajeme – to, co potřebujeme zakrýt, zakryjeme a naopak, co si zaslouží pozornost, ukážeme. Samozřejmě rozumně. Rozepneme knoflíčky, tím vytvoříme výstřih do V a zúžíme ramena, lehce stáhneme pas do kalhot. Ne do bokových, tím se vytvoří nevzhledné faldy kolem pasu. Jakmile stáhneme pas, zhubneme rychleji, než slibuje jakákoliv dieta. Sice jenom opticky, ale  to se počítá.

Košile dokáže zakrýt nějaký ten špíček a nemusíte zatahovat bříško. Ženy s větším pozadím zakasají košili do kalhot, ale jen vepředu, tím se prodlouží postava, schová se bříško, naopak vzadu ji necháme volně splývat po zadečku. Tímto trikem  vznikne optický klam  štíhlého pasu a vzadu jakoby zakryje  větší pozadí.

Při vytvoření ležérního outfitu ohrneme rukávy nebo košili zavážeme na uzel. Ženy s menším poprsím si můžou dovolit košili obléci obráceně, knoflíky dozadu.

Další varianty vás čekají příště. Hezký košilový týden přeje Adéla.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *