KABÁTY ÚTOČÍ

Krásné pondělí přeji. Dnes bude řeč o kabátech. Začíná podzimní období .A co nosit jiného než kabáty. V obchodech je bohatý výběr,  ale pozor! Budeme vybírat ty, které mají alespoň 50 procent vlny a čím více, tím lépe a pokud i nějaké procento kašmíru, máte vyhráno.  Sice budeme muset z peněženky vytáhnout více peněz, ale vyplatí se to. Krásně zahřeje a vydrží více než jednu sezónu. Vybrat si černý či šedý nebo naopak červený? Zapomeňme už na větu „letos je to moderní“. Nosí se úplně všechno. Podstatné je,  co svědčí naší postavě a naší duši. Základ je černý nebo hnědý (barva vebloudí srst). A pokud ve Vašem šatníku tyto barvy již našli své místo, můžete se poohlédnout po jiné barvě. Já mám ve  svém vision boardu (přehled věcí,které bych si ráda pořídila) teddy bear  coat v béžové barvě.  Ale mám pocit, že budu opravdu připomínat  medvěda. Tak nevím, určitě se dozvíte první,  jestli jsem odolala.

Pokud si chcete probarvit šedivé dny,  které nás čekají, doporučuji výraznější barvu. Obchody zaplavila červená barva, ale i krasné  modré nebo žluté odstíny. Opravdu je z čeho vybírat. Doporučuji si při koupi kabát zkusit, při online nákupu nikdy nevíte, jak Vám padne a přece jen to není malá investice. Kabát by měl lehce kopírovat postavu, sedět v ramenou a rukávy mají mít délku po palec. Pokud jste menší postavy, vybírejte délku maximálně lehce pod  kolena, pokud máte v oblibě podpatky, můžete i delší. Ale pozor na to,  aby nešel jenom kabát a vy jste v něm nebyla vidět.  Ke kabátu je možné vzít i sportovní obuv, ale prosím ne outdoorové „pohorky“ ani boty, které mají blíže spíš k atletickým tretrám.

Ani ženy silnějších postav či vyššího věku  nemusí lamentovat, že se nemají do čeho obléci. Letos je opravdu z čeho vybírat a přetrvává trend oversized věcí, jak se v módní branži říká všemu, co je nadměrné. V praxi to vypadá tak, že máte na sobě něco, co vypadá tak, jako kdyby vám to půjčila starší sestra. Pokud si zakoupíte kabát oversized, vždy kombinovat s úzkými kalhotami. Platí nepsané pravidlo, nahoře oversized , dole uzké a naopak. Aby se vybalancovala postava. Ukázku vidíte na mě. Mám 165 cm, kabát delší a oversized!  Oblékla jsem si úzké kalhoty a boty na vysokém podpatku. Jak se Vám to libí,  nechám na Vás. Kdybyste měly dotazy nebo potřebovaly s něčím poradit, nebojte se napsat. Budu ráda.

Přeji hezký týden – Vaše Adéla

 

 

 

2 comments
  1. Ahojky mrsko,máš to moc pěkné a z celého srdíčka Ti přeji hodně úspěchů ⚘pa pa lv

    1. Děkuji moooc mrško.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *